زندگینامه امام علی (ع)

زندگینامه امام علی (ع)

قیمت :   ۵۵۰۰ تومان ( پنج هزار و پانصد تومان)

تعداد صفحات:

۵۷  (پنجاه و هفت)

دسته :

زندگینامه ها

نوع فایل:

Word

توضیحات:


فهرست مطالب

امام علی علیه السلام

پی نوشت

نام و نشان

تعلیم و تربیت

حمایت از پیامبر

جنگاوری

پی‏نوشت‏ها

نامگذاری

سرفصل صداقت و شهادت

اشک در انتظار فراق

در سوگ پدر

پی‏نوشت

منبع

مقدمه :

امیرالمؤمنین علی بن ابی‏طالب بن عبدالمطلّب بن هاشم بن عبدمناف در روز جمعه ۱۳ رجب سال سی‏ام عام‏الفیل برابر با ۱۹ مهر، در شهر مکّه و درون کعبه چشم به جهان گشود. ابوطالب، پدر آن حضرت، که نامش عبدمناف بود، یکی از عموهای پیامبر اکرم حضرت محمّد صلی‏الله‏علیه‏و‏آله و بزرگ خاندان هاشم و یکی از سران مکّه و قریش به شمار می‏رفت و مادرش فاطمه بنت اسد نیز از بنی هاشم بود. از این ‏رو، آن حضرت از دو طرف هاشمی به حساب می‏آید.
کنیه آن امام، ابوالحسن و «ابوتراب» است. القاب فراوانی از علی علیه السلام گزارش شده که از جمله می‏توان به اسدالله (شیرخدا)، سید عرب (امیر عرب)، سیدالمسلمین، امام المتّقین و مهم‏تر از همه امیرالمؤمنین اشاره کرد. شیعیان این لقب را بنا بر نص پیامبر صلی‏الله‏علیه ‏و ‏آله مخصوص آن امام دانسته و به ‏کارگیری آن را، حتی
برای سایر معصومان علیهم ‏السلام، مجاز نمی‏دانند.

 توجه مهم :
دوست عزیز بر خلاف بسیاری از سایتهای دیگر ما تحقیق ها و پروژه هایمان را با پشتیبانی کامل و پاسخگویی به کلیه سئوالهای شما و هر نوع اصلاح و ویرایش تا زمان ارائه پروژه به استاد ارائه می دهیم ! پس می توانید با خیالی آسوده نسبت به تهیه پروژه ها اقدام کنید.دوست عزیز شما می توانید از طریق دکمه پرداخت آنلاین در پایین همین صفحه هزینه پروژه را پرداخت نموده و شماره پیگیری و ایمیل شخصی خودتان را به شماره تلفن  ۰۹۳۹۲۷۶۱۶۳۰  اطلاع دهید تا پروژه شما بصورت سریع و  آنی به ایمیل شخصی شما ارسال گردد .  
 

 OnlineBuy

Related posts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »