اقدام پژوهشی چگونه توانستم با استفاده از روش های تربیتی، مشکلات اخلاقی دانش آموزانم را بهبود ببخشم

پژوهشی – چگونه توانستم با استفاده از روش های تربیتی، مشکلات اخلاقی دانش آموزانم را بهبود ببخشم

قیمت :   ۲۰۰۰ تومان ( دو هزار تومان)

تعداد صفحات:

۱۵  (پانزده)

دسته :

اقدام

نوع فایل:

Word

توضیحات:


چکیده ای از مقاله :

***توصیف وضعیت موجود:

زمانی که تدریس می کردم متوجه یک نارسایی اخلاقی مشترک در بین دانش آموزانم شدم که به شدت مرا آزار می داد و نظم کلاس را مختل می کرد. کلاس من واقع در مدرسه ……………….. از مناطق متوسط از نظر فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهر …………. می باشد و دانش آموزان از لحاظ تربیتی و اخلاقی دچار مشکلاتی بودند از جمله ناسزاگویی های پیاپی و درگیری های لفظی و فیزیکی با یکدیگر به طوری که باعث بروز رفتارهای نابه هنجار در کلاس و خارج از کلاس در حیاط آموزشگاه و بیرون از مدرسه معمولاً بعد از تعطیلی مدرسه شده بود و به نوعی تنش زیادی را ایجاد کرده بود. به همین جهت تصمیم گرفتم در صورت امکان راه حلی برای رفع مشکل بیابم.

***گردآوری اطلاعات (شواهد ۱)

زمانی که مسأله ناسزاگویی و درگیری دانش آموزانم با یکدیگر را با جمعی از همکارانم و دوستان نزدیکم در میان گذاشتم هر کدام از همکاران به نوعی به وجود همین مسأله در کلاس خودشان اما بسیار کمرنگ تر اشاره کردند. بعد از بحث و گفت وگو پیرامون همین مشکل همکاران نظرات خود را ارائه نمودند.

بعد از این گفت وگو با یکی از بستگان که در امر آموزش و پرورش دانش آموزان صاحب نظر بوده مشورت نمودم و مطالب قابل توجهی در این زمینه دست یافتم همچنین در حین نظرخواهی از همکاران به یک سری از کتاب ها در زمینه تعلیم و تربیت مراجعه نمودم و علل این رفتارها را برای خود ثبت کردم و مشکلاتی که در این زمینه وجود داشت به شرح ذیل می باشد.
عدم تربیت صحیح خانوادگی، عدم برخورد صحیح با این مشکل، شرایط محیطی و تأثیر مستقیم آن روی کودکان.

***تجزیه و تحلیل و تفسیر داده

۱-بعد از مطالعه نظر خواهی از اطرافیان علل ناسزاگویی و درگیری های بچه ها را لیست کرده و متوجه شدم که بخش عظیمی از این رفتارها و گفتارهای نا پسند دانش آموزان به محیط خانه و محل زندگی آنان باز می گردد.

۲-بعضی  دانش آموزان در منزل به کرّات سخنان زننده را می شوند و در کلاس در هنگام برخورد با دانش آموزان برای دفاع از خود و تحقیر دوستانشان از این جملات استفاده می کنند.

۳-برخی از دانش آموزان که برادر یا خواهر بزرگ تر دارند و معمولاً آنان را به عنوان الگو و کسی که برتر از دیگران است قبول دارند و جملات آنان را تقلید می کنند و سعی می کنند خودشان را شبیه آنان نمایند.

در تمامی ساعات شبانه روز >> پرداخت آنلاین و دانلود آنی فایل پس از پرداخت. 

اقدام پژوهشی چگونه توانستم با استفاده از روش های تربیتی، مشکلات اخلاقی


Related posts

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Translate »